GPSgames.org Where in the
world is that?
 
Shutterspot
Shutterspot  Shutterspot  Shutterspot  Shutterspot
  arrow Home arrow Articles arrow Games arrow Geodashing – lõbu seisneb juhuslikku punkti jõudmises 02:46 Thursday, 18 October 2018 UTC    
Login Form
Username

Password

Remember me
Forgotten your password?
No account yet? Create one

Main Menu
 Home
 Games
 Articles
 Games
 Web site
 FAQ
 Email lists
 Shops
 All Web Links
 Contact Us
 About

Support Us!

No fees.
No paid ads.
100% free since 2001
thanks to you.

Geodashing – lõbu seisneb juhuslikku punkti jõudmises   Print  E-mail 
Contributed by Scout  

Geodashing – lõbu seisneb juhuslikku punkti jõudmises

Geodashingu mängijaid on peetud veidrikeks, kuna kõrvaltvaatajal on raske aru saada, mis mõte on üritada minna geograafilisse punkti, mille asukoha on välja pakkunud arvuti ja mis on täiesti juhuslik. Kuid mängu mängima hakates leiavad paljud inimesed, et see on tohutult põnev.

Kui turismisihtkohtadest on välja kujunenud üsna stereotüüpne pilt, siis juhuslikele koordinaatidele minnes on ainsaks infoks kaart ja teave lähedal asuvate suuremate asulate kohta. Kõik see, mis ootab mängijat juhuslikus punktis, selgub kohapeal. Parim osa mängust aga on kohalejõudmine – alati ei pruugi see õnnestudagi või teostub mitmendal katsel, kui lõpuks on leitud õige lähenemistee.

Mängu algataja asub taas USAs. Geodashing’u kodulehel algab iga uus mäng kuu alguses, kui server katab kogu planeedi juhuslike punktide ehk inglise keeles dashpoint’idega. Valinud ühe endale sobiva punkti, üritab mängija jõuda sellele vähemalt saja meetri kaugusele. Kui ta on esimene kohalejõudja, saab ta kolm punkti, teine kohalejõudja saab kaks ja kolmas ühe punkti. Pärast esimese punkti vallutamist saab kuu jooksul ette võtta retki nii paljudesse punktidesse, kui on tahtmist. Võidab kuu jooksul enim punkte kogunud mängija ja võistkond.

Eestis hakati seda mängu mängima eelmise aasta sügisel, punkte on siinkandis sattunud nii linnadesse, külateedele kui ka kõige hullemasse sohu. See pole takistanud mängijaid ette võtmast näiteks kilomeetritepikkusi rännakuid üle rabade ja kraavide.

Vaata ka:
http://geodashing.gpsgames.org

Mäng on levinud kõige rohkem USAs, aktiivsed juhupunktiotsijad on ka Austraalias. Kolmandale kohale võib asetada Eesti, kus neljas mängus on külastatud kõiki Eestisse jäänud juhupunkte.

http://www.reisijutud.com/reisid/w-GPSmangud-110305.jpg
http://www.reisijutud.com/node.php?id=1405

Last Updated ( 08:15 Friday, 11 March 2005 UTC )


 
 

Click to learn how to get your own banner
Advertisement
Latest Articles
Geodashing: Sep18
Geodashing: Aug18
Geodashing: Jul18

: Home : : Games : : Articles : : Email lists : : Shops : : All Web Links : : Contact Us : : About :
Copyright © GPSgames.org